/Pasiekimai

Pasiekimai

AUŠVIS – organizacija, vienijanti akromegalija ir kitomis hipofizės ligomis sergsnčiuosius ir jų šeimos narius, siekianti gerinti hipofizės ligomis sergančių asmenų gyvenimo kokybę, šviesti visuomenę apie ligą, ankstyvą diagnostiką ir sveiką gyvenseną.

2012 m. Minint Tarptautinę retų ligų dieną, Lietuvoje veiklą pradėjo pacientų draugija „Aušvis“, vienijanti sergančiuosius viena iš retų ligų – akromegalija. „Aušvis“ (trumpinys Aušlavio – lietuvių ir prūsų mitologijos gydymo bei ligonių dievo) siekia tapti įtakinga organizacija, kovojančia už akromegalija ir kitomis hipofizės ligomis sergančiųjų bei jų šeimos narių gyvenimo kokybę, skatinti ligonių integraciją tiek į darbo rinką, tiek į visuomenę.

Pagrindiniai organizacijos tikslai:

Šviesti visuomenę apie ligą, ankstyvą diagnostiką, gydymą;
Atstovauti pacientų interesus.

Misija

„Aušvis“ siekia tapti įtakinga organizacija, kovojančia už akromegalija ir kitomis hipofizės ligomis sergančiųjų bei jų šeimos narių gyvenimo kokybę, skatinti ligonių integraciją tiek į darbo rinką, tiek į visuomenę.

 Narystė skėtinėse ir tarptautinėse organizacijose

Asociacija AUŠVIS nuo 2012 m. liepos 11 d. yra Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos (LPOAT) narys. LPOAT jungia Lietuvos pacientų organizacijas su Tarptautinio pacientų organizacijų aljanso ir Europos pacientų forumu.

Nuo 2017 m. Asociacija AUŠVIS yra  Pacientų sergančių onkologinėmis ligomis asociacijos (POLA) narys. POLA – tai viena didžiausių skėtinių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, vienijanti beveik 30 pacientų organizacijų ir daugiau kaip 13 tūkst. onkologinių pacientų. Savo veikloje POLA atstovauja ir gina onkologinių pacientų interesus valdžios institucijose ir įvairiose viešosios politikos formavimo srityse, taip pat siūlo įvairias paslaugas, tokias kaip psichologinė ar teisinė pagalba, galimų gydymo alternatyvų įvertinimas, taip pat beveik 100 POLA partnerių nuolaidų ir nemokamų paslaugų.

Nuo 2018 m. Asociacija AUŠVIS yra WAPO (Hiipofizės ligomis sergančiųjų organizacijų alianso) narys. WAPO tiki, kad visuotinio nacionalinių hipofizės pacientų organizacijų tinklo stiprybė pagerins hipofizės ir antinksčių ligomis sergsnčių pacientų diagnozę, gydymą ir priežiūrą visame pasaulyje.