/Lapkričio 1- ąją minima pasaulinė akromegalijos diena. Susipažinkite su simptomais.

Lapkričio 1- ąją minima pasaulinė akromegalijos diena. Susipažinkite su simptomais.

Lapkričio 1-oji – visame pasaulyje minima, kaip akromegalijos supratingumo diena!

Akromegalija yra reta liga, o jos simptomai sunkiai atpažįstami. Dažni simptomai yra padidėjusios rankos, pėdos ir liežuvis, galvos skausmas, nuovargis, prakaitavimas, padidėję tarpai tarp dantų, pasikeitę veido bruožai ir kt.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, šia liga serga 40-70 žmonių iš milijono. Kasmet nustatomi 3-4 nauji ligos atvejai milijonui gyventojų. Tačiau Lietuvoje ji diagnozuojama dar rečiau. Taip yra todėl, kad žmonės neatpažįsta šios ligos.

Nors oficialios statistikos nėra, Lietuvoje sergančiųjų akromegalija yra apie 150-180. Akromegalija dažniau pasireiškia suaugusiems, 30-40 m. amžiaus žmonėms. Negydomų pacientų mirtingumas, palyginti su to paties amžiaus kontroline grupe, yra 2-4 kartus didesnis, ypač – nuo širdies kraujagyslių ir smegenų kraujotakos komplikacijų. Laiku diagnozavus ligą, pavyksta sumažinti komplikacijų riziką ir itin sumažinti simptomus.

Šiais metais  šią dieną kviečiame minėti socialiniuose tinkluose dalijantis plakatu su akromegalijos simtomais.

„Lapkričio 1-ąją minima Akromegalijos diena. Šia klastinga reta liga pasaulyje serga apie 3 milijonus žmonių, tarp jų ir aš. Akromegalija dažnai diagnozuojama per vėlai dėl jos sunkiai atpažistamų simptomų, o tai padaro didelę ir negrįžtamą žalą sergančiojo kūnui. Kviečiu nelikti abejingais ir pasidalinti šiuo plakatu siekiant padėti atpažinti šios klastingos retos ligos simtomus kaip galima greičiau tiems, kurie dar net neįtaria, jog serga. Gal būtent jūsų įrašas paskatins susimąstyti ir pasitikrinti. Ačiū.“, – savo socialinio tinklo paskyroje rašo Asociacijos AUŠVIS pirmininkė Danutė Puchova-Ledniovė kviesdama skleisti žinią ir padėti sergantiesiems kaip galima anksčiau atpažinti akromegalijos simptomus.